Lubiatowo

Koncert charytatywny "Wybudujemy wieżę otwartych serc"

W niedzielę (27 października) w Choczewie odbędzie się Koncert Charytatywny dla rodzin, które straciły dach nad głową w wyniku wybuchu gazu.

Do katastrofy budowlanej doszło w poniedziałek (9 września). Na skutek wybuchu gazu zawaliła się większa część domu wielorodzinnego przy ulicy Kowalewskiego. Cztery rodziny straciły wówczas dach nad głową.

Lokalna społeczność postanowiła zorganizować Koncert Charytatywny „Wybudujemy wieżę otwartych serc”. Dochód z imprezy przeznaczony zostanie na odbudowę domu. Potrzeby poszkodowanych są ogromne, ponieważ na skutek zdarzenia stracili niemal cały dorobek życia.

Koncert odbędzie się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Choczewie o godzinie 13:00. Organizatorzy zapewniają, że nie zabraknie atrakcji dla tych młodszych jak i starszych uczestników. Przewidywane są m.in. pokazy sprzętu militarnego oraz motocykli. Środki zbierane będą również za pośrednictwem licytacji i loterii fantowych. Gościem specjalnym będzie Mateusz Mijał, a o oprawę muzyczną zadba także m.in. zespół „Cztery razy w roku” czy „Przypadkowa formacja turystyczna”. Impreza potrwa do godziny 19:00.

Osoby, które chciałyby bezpośrednio wesprzeć rodziny poszkodowane w katastrofie budowlanej mogą dokonać przelewu na numer rachunku bankowego, który znajduje się na facebooku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Choczewie.